MK | SQ

Серија А: Милан - Интер I 04.03.2018

Италија Милано - од 02.03.2018 до 05.03.2018

Период: 02.03.2018 – 05.03.2018

Опис на програмата:

Ден 01: Скопје - Милано

Полетување за Милано во 10:40 часот со директен лет од Скопје. Пристигнување во Милано во 12:40 часот. Сместување во хотел. 

Ден 02: Милано
Појадок. Ви предлагаме разглед на Милано, тврдината Сфорцеско, “Piazza DUOMO“ – централниот плоштад на кој се наоѓа најголемата готска катедрала во светот – DUOMO, потоа галеријата VITTORIO EMANUELLE која ги поврзува катедралата и миланската скала – една од најпрочуените оперски куќи во светот. Можност за посета на црквата Santa Maria delle Grazie…

Ден 03: Милано
Појадок. Слободно време за разглед на градот или шопинг пред почетокот на натпреварот Милан – Интер.

Ден 04: Милано – Скопје
По завршување на појадокот, одјавување од хоотелот. Слободно време до пријавување на аеродром два часа пред летот за Скопје. Полетување во 13:10 часот.Вклучено во програмата:
• Директен лет на релација Скопје – Милано – Скопје со авиoкомпанија Wizz Air
• Аеродромски такси
• Хотелско сместување
• Влезница за натпреварот Милан - Интер

Цените се истакнати во евра, уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност.
ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ

Листа на цени

double room - 798 € Резервирај