MK | SQ

Доминиканска Република

Доминиканска Република Пунта Кана - од 22.04.2017 до 03.05.2017

Поаѓање: 22.04.2017
Враќање: 03.05.2017

12 дена - 10 ноќи

Ден 1: Белград – Франкфурт – Пунта Кана
Состанок на аеродромот Никола Тесла во Белград два часа пред летот LH 1411 за Франкфурт во 06:15. Слетување во 08:15 по локално време. Продолжување со летот DE 2226 во 11:45. Пристигнување во Пунта Кана во 15:45 по локално време. Трансфер до хотел. Вечера. Ноќевање.

Ден 2 - Ден 10: Пунта Кана
Престој во избраниот хотел, на All Inclusive услуга. 

Ден 12: Пунта Кана - Франкфурт 
Појадок. Слободно време до трансфер до аеродром. Полетување за Франкфурт со лет DE 2227 во 19:15. 

Ден 13: Франкфурт - Белград
Слетување во 10:35 часот. Полетување за Белград во 20:55, со лет JU 335. Пристигнување на аеродромот Никола Тесла во 22:45 часот.


Цена по лице во двокреветна соба:
• WHALA! BAVARO 3* - 999 €
• VISTA SOL PUNTA CANA 4* - 1149 €
• GRAND BAHIA PRINCIPE TURQUESA 4* - 1239 €
• GRAND BAHIA PRINCIPE BAVARO 4* - 1299 €


Во цената на аранжманот е вклучено:
  • Авионски карти
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
  • 10 ноќевања на услуга All Inclusive
  • Трошоци за организација и реализација на патувањето.

Во цената на аранжманот не е вклучено:
  • Аердромски такси – 390 €
  • Влезна и излезна такса – 30 $
  • Меѓународно здравствено осигурување
  • Факултативни излети
  • Индивидуални трошоци
  • Останати ненаведени услуги според програмата

Начин на плаќање: 50% при резервација во денарска противвредност по курс 1ЕУР = 62 мкд, a остатокот најдоцна 20 дена пред патувањето.Листа на цени

WHALA! BAVARO 3* - 1998 € Резервирај
VISTA SOL PUNTA CANA 3* - 2298 € Резервирај
GRAND BAHIA PRINCIPE TURQUESA 4* - 2478 € Резервирај
GRAND BAHIA PRINCIPE BAVARO 4* - 2598 € Резервирај