Најдете идеално патување
STDL, Ultimate All Inclusive, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 1,041 €
Денеска заштедувате -186 €
Цена по лице од 427 €
Вкупна цена 855 €

Add To Wishlist
Crystal Waterworld Resort & Spa - Belek
Турција Белек
Хотел
Локација
Хотелот се наоѓа во Белек, на 40 км од аеродромот во Анталија и на 50 км од центарот на Анталија.

Сместување
Вкупен број на соби 882 во 9 блока од 5 ката и 4 блока од 3 ката. Стандардни соби 556 (27 м², вклучувајки и 8 соби за хендикепирани лица, макс.3 лица), стандардни terrace соби150 (23 м², макс. 2+1 лица), супериор соби 16 (23 м², поглед на море, макс. 2лица), VIP honeymoon соби 4 ( 23 м², макс. 2лица), фамилијарни соби 144 (33 м², две спални со врата одвоени, макс.2+2 лица), поврзани фамилијарни соби 55 (54 м², макс.3+1 лица), суит соби 4 (50 м², една спална, бања со џакузи, дневна соба, голема тераса, макс.2+2 лица). Сите соби се со бања, со када, туш, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови), сеф, ламинат на подот, сателитска ТВ и музички канали, WI FI интернет, балкон.
  
Ресторани и барови
Ultimate All Inclusive - 24 часа храна и пијалоци. Пешкири за освежување и традиционален Турски пијалок - шербет на пристигнување, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетална храна, храна за деца, ресторан со ужина во текот на денот, A’la Сarte ресторани навечер со резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволен влез за деца под 7 год.), сладолед од 16.00-18.00 часот, попладне колачи, чај и кафе, барови низ хотелскиот комплекс. Премиум пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, увозни пијалоци од 01.00-10.00 часот. Crystal- главен ресторант, A’la Сarte ресторани: Latino – Мексиканска кујна, Al Dente – Италијанска кујна, Dragon – кујна од Далечен Исток, Caretta – морска храна (со претходна резервација). 

Активности
Приватна песочна плажа, со лежалки, чадори и пешкири за плажа бесплатно. Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк за возрасни и деца, тениски игралишта, одбојка, кошарка, одбојка на плажа, мини голф, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа и џакузи не се наплатуваат. Масажа, спортови на вода, SPA центар, центар за убавина, Спа базен, моторизирани водени спортови, осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, куглање, билијард, дополнително се наплатуваат. Забавна програма со професионален тим во текот на денот и специјални шоу програми во вечерните часови, кино. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год., мини диско во вечерните часови. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплатуваат.