Најдете идеално патување
STDE, UAI, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 944 €
Денеска заштедувате -152 €
Цена по лице од 396 €
Вкупна цена 792 €

Add To Wishlist
Alan Xafira Deluxe Resort & Spa - Alanya
Турција Аланија
Хотел

Локација:
Хотелот се наоѓа во областа Авсалар, во Аланија. Има своја приватна плажа, на оддалеченост од 500 м, достапен е шатл сервис на секои 15 минути. Аеродромот во Анталија е оддалечен на 100 км од хотелот.

Сместување:
Хотелот има вкупно 817 соби. Архитектурата налик на палата, нуди комфорни и просторни соби, модерно уредени. Опремени се со сателитска ТВ, мини бар, климатизирани. Дел од собите имаат и приватен базен.

Барови и ресторани:

Главниот ресторан нуди локална и интернационална кујна за главните оброци, 3 A la carte ресторани: турски, кујна од Далечниот Исток и италијански ресторан. Достапни се освежителни пијалоци во баровите низ хотелскиот комплекс

Содржини:

Отворен базен, затворен базен, фитнес центар, тениски терен, спа центар, wi fi интернет е достапен низ хотелскиот комплекс.