Најдете идеално патување
STDL, Ultra All Inclusive, 7 дена

Поаѓање
06.05.2018
Skopje 03:05 - Antalya 06:00

Враќање
12.05.2018
Antalya 23:55 - Skopje 02:20


Вклучени во вашата цена

Багаж - 23 кг
24ч корисничка услуга
Трансфер од/до аеродром
Аеродромски такси

Вкупната цена беше: 915 €
Денеска заштедувате -148 €
Цена по лице од 383 €
Вкупна цена 766 €

Add To Wishlist
Diamond Hill Resort
Турција Аланија
Хотел
Локација
Хотелот се наоѓа на оддалеченост од 4 км од центарот на Аланија и 125 км од меѓународниот аеродром на Анталија.

Сместување
Гостите во хотелот имаат на располагање 256 стандардни соби (32 м²), 20 соби поврзани со врата (32 м²; две посебни соби поврзани со врата), 18 големи соби (35 м²), 3 соби за хендикепирани лица (27 м²), и 1 апартман (100 м²; 2 спални соби, 1 дневна соба и 2 купатила). Секоја соба е опремена со паркет, купатило со туш кабина, клима уред, телефон, LCD телевизор, фен, минибар, противпожарен апарат, сеф, балкон.

Ресторани и барови
Хотелот располага со 1 главен и 1 a la carte ресторан, (со претходна резервација), како и со лоби бар, бар покрај базенот и бар на плажа.

Активности
надворешен базен за деца и возрасни, аква парк, спортови на вода, гимнастика во вода, пинг понг, степ, аеробик, вечерни шоуа со музика во живо, мини клуб, шопинг центар (мини маркет, продавница за накит, фотограф, бутик, продавница за сувенири, аптека), рент а кар, соба за игри, СПА центар (турска бања, соба за масажа, фитнес, сауна).